Vi (læs: Kasper) har netop samlet dette ret så lækre legekøkken, som nu står og venter på, at den lille miniblomme står op i morgen. Køkkenet er fra Milios og meget naturtro – faktisk passer det ret godt ind i vores eget køkken, hvor det har fået plads. Men meget mere om det nye legekøkken en anden dag, når vi har afprøvet dets funktioner.
Feberblommen er netop faldet til ro, og jeg har stor trang til at smide mig på sofaen (hvor jeg faktisk allerede befinder mig) for at se en film. Så det gør jeg.
God aften 🙂
Tak, fordi du læste med. Vil du se mere stof fra Plummum? Så følg også med på Instagram, Facebook og Bloglovin'.
Hvor er det fint 🙂 Ih, jeg glæder mig til at se billeder af køkkenet in action (og glæder mig endnu mere til vi engang får rykket/bygget om, så Bean også kan få et ‘rigtigt’ legekøkken!)
Det er nu ellers ret så fint jeres lille DIY legekøkken. Er Bean glad for det?
Aj, et skønt køkken! Håber du nød slapperaftenen 🙂
Tak, Marina. Det gjorde jeg 🙂