Jeg nyder fortsat påskedagene fuldt ud, og vi var i dag til påskefrokost på skønne Frederiksberg, hvor det meste af familien var samlet.
Jeg blev så glad og opstemt af den dejlige sol, som allerede kiggede ind ad vinduerne fra morgenstunden. Jeg blev helt forårskåd og nægtede at lade mig kue af det faktum, at kulden stadig bider i kinder og hænder. Jeg hoppede derfor i glimmerballerinaer, magenta-farvet Goya-dress og skindjakke (smed dog en pels udover).
Om det var koldt? Jo, jo men det var jo forår i dag, og det måtte jeg fejre. Kasper forevigede galskaben midt på villavejen på Frederiksberg, som du kan se resultatet af på billederne 😉
Hvad har I lavet på årets smukkeste påskedag? Fejrede I også, at foråret pludselig kunne mærkes? Outfit details:
kjole: Carla dress fra Stine Goya // Tørklæde: Louis Vuitton // læderbælte: Monki // glimmerballerinaer: købt hos lokal skomager i Spanien // skindjakke: Part Two // shades: Top Shop
Tak, fordi du læste med. Vil du se mere stof fra Plummum? Så følg også med på Instagram, Facebook og Bloglovin'.
Hot mama
TAK 😉
Den kjole er intet mindre end fantastisk og har den skønneste farve 🙂 Lad os håbe at forårsvejret er kommet for at blive!
/Lou
Er også så glad for den. Ja, FORÅR kom nu!!!